Senatorul Ion Iordache promite predarea activelor nefolosite ale CE Oltenia autorităților locale
Senatorul Ion Iordache a declarat că activele nefolosite ale Complexului Energetic Oltenia (CEO) vor fi, în cele din urmă, transferate autorităților locale. Parlamentarul PNL a menționat că a inițiat o propunere legislativă în acest sens, care a stagnat la Camera Deputaților timp de aproape un an.