Ministrul Energiei omagiază Ziua Minerului
Pe 6 august, cu ocazia Zilei Minerului, ministrul Energiei, Sebastian Burduja, a transmis un mesaj emoționant pe rețelele sociale. El a subliniat importanța concentrării asupra viitorului sectorului minier din România, asigurându-se că minerii beneficiază de protecție și respect.