Dumitru Pirvulescu anticipează măsuri de austeritate mai severe după alegerile prezidențiale
Dumitru Pirvulescu, președintele Federației Naționale Mine Energie, și-a exprimat opinia că, după alegerile prezidențiale din luna mai, guvernul va impune măsuri de austeritate și mai drastice. Pirvulescu consideră că nu este normal ca autoritățile să facă cheltuieli excesive și, ulterior, să impună restricții financiare companiilor de stat.