Trei polițiști din Călărași acuzați de abuz asupra unui adolescent
Trei agenți de poliție din Călărași sunt sub anchetă pentru abuzuri fizice îndreptate împotriva unui adolescent de 15 ani, care locuiește într-un centru de plasament. Conform informațiilor furnizate de procurorul de caz, aceștia sunt cercetați penal pentru purtare abuzivă, informează pagina de știri asingorj.ro.