Conferința Județeană „Literatura în era digitală” a avut loc la Gorj
Astăzi, Inspectoratul Școlar Județean Gorj, împreună cu Colegiul Național „Spiru Haret” și Colegiul Național „Tudor Vladimirescu”, a organizat Conferința Județeană „Literatura în era digitală”, un eveniment dedicat cadrelor didactice de Limba și literatura română, elevilor și entuziaștilor lecturii. Potrivit asingorj.ro, conferința a explorat provocările cititului și scrisului într-o eră caracterizată de rapiditate și digitalizare.