23 de pacienți confirmați cu SARS-CoV-2 internați în spitalul din Buzău
Un număr de 23 de pacienți internați la Spitalul Județean de Urgență (SJU) Buzău au fost confirmați pozitiv cu virusul SARS-CoV-2. Vârsta acestora variază de la o lună la 92 de ani.