Minerii din Roșia intră în greva foamei pentru păstrarea locurilor de muncă
Mai mulți mineri de la unitatea minieră Roșia, parte a CE Oltenia, au început o grevă a foamei în fața sediului Ministerului Energiei. Aceștia protestează împotriva concedierilor, afirmând că îndeplineau toate criteriile necesare pentru a rămâne în activitate.