Doi părinți din Gorj cer reevaluarea lucrărilor la Olimpiada de Chimie
Doi părinți din județul Gorj au înaintat un memoriu ministrului Educației și Cercetării, Daniel David, solicitând reevaluarea lucrărilor a două eleve de clasa a VIII-a care au participat la etapa județeană a Olimpiadei de Chimie. Aceștia susțin că evaluarea nu a fost realizată corespunzător, iar după contestații notele nu au fost modificate, deși lucrările prezentau puncte în plus care nu s-au regăsit în notele finale.