Sofer amendat pentru viteza excesiva in judetul Dolj
Un sofer din Bucuresti a primit o amenda contraventionala si a ramas fara permis de conducere pentru o perioada de 90 de zile, dupa ce a fost prins conducand cu o viteza de 173 de kilometri pe ora pe drumurile din judetul Dolj. Potrivit informatiilor oferite de Politia Judeteana Dolj, actiunea este parte a campaniei Roadpol Speed, care vizeaza siguranta traficului rutier.