Femeie din Cluj-Napoca amendată pentru apel nejustificat la 112
O femeie din Cluj-Napoca a primit o sancțiune de 2.000 de lei pentru că a apelat fără motiv Serviciul Național Unic pentru Apeluri de Urgență 112. Incidentul a avut loc pe 7 martie 2024, pe strada Episcop Marton Aron, în jurul orei 17:40.