Medicul care a refuzat să intervină într-un caz de urgență a fost amendat
Medicul Valentin Neagu, chirurg care se afla de gardă, a fost amendat anul trecut cu 3000 de lei de către Direcția de Sănătate Publică Gorj, după ce a refuzat să intervină în cazul unui adolescent de 16 ani, diagnosticat cu peritonită. Acest refuz a dus la decesul lui Andrei.