Deputații care lipsesc de la întâlnirile parlamentare vor plăti amenzi mai mari
Deputatii care nu se prezintă la activitățile parlamentare vor suporta amenzi mai mari, conform unei inițiative legislative depuse de coaliția de guvernare. Această propunere prevede o penalizare de 5% din indemnizația brută pentru fiecare absență, în contrast cu 1% cât este în prezent.