agresiune în comuna Bumbești-Pițic
Pe 4 septembrie 2024, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Novaci au fost anunțați prin apel la 112 de un bărbat de 39 de ani, din satul Bumbești-Pițic, despre o agresiune la care a fost supus. Conform primelor verificări efectuate de polițiști la fața locului, se pare că incidentul a avut loc într-o societate comercială din comuna Bumbești-Pițic, satul Cîrligei.
Bărbatul a relatat că a fost amenințat cu moartea și a fost victima unor acte de violență din partea unui alt bărbat, în vârstă de 41 de ani, din aceeași localitate. Autoritățile au demarat o anchetă pentru a clarifica circumstanțele acestui conflict și pentru a lua măsurile legale necesare.