Tânăr electrocutat la Târgu Neamț
Un incident tragic a avut loc recent la stația CFR din Târgu Neamț, unde un tânăr a fost electrocutat. Potrivit informațiilor de la stireadeiasi.ro, poliția a fost alertată cu privire la acest accident în zona triajului gării din localitate.
Se pare că tânărul, în vârstă de 17 ani și din Târgu Neamț, se afla împreună cu alți adolescenți în zona respectivă și a urcat pe un vagon de marfă. Acesta intenționa să traverseze linia ferată, dar a suferit o electrocutare în acel moment.
După incident, echipajul medical a intervenit rapid și l-a transportat pe tânăr la spitalul din localitate. Medicii au decis ulterior să-l transfere la Spitalul de Copii "Sf. Maria" din Iași pentru îngrijiri suplimentare.
Autoritățile au demarat o anchetă pentru a clarifica împrejurările în care s-a produs acest accident.