Accident rutier la Petrești: O mașină a căzut într-un râu
Sâmbătă după-amiază, în jurul orei 15:00, un accident rutier a avut loc în localitatea Petrești, când o mașină a ajuns în râul Sebeș. Potrivit ISU Alba, la sosirea echipelor de intervenție, două persoane erau deja ieșite din autoturism, stând pe plafonul acestuia.