Accident pe Autostrada A1: Mașină cuprinsă de flăcări
Accident pe Autostrada A1: Mașină cuprinsă de flăcări
O mașină a luat foc sâmbătă pe Autostrada A1 Sebeș-Sibiu, în apropierea localității Săliște. Conform asingorj.ro, incendiul s-a extins și la vegetația uscată din jur, datorită vântului puternic din acea zonă.
În urma incendiului, traficul rutier a fost temporar blocat pe sensul Sebeș-Sibiu. Potrivit informațiilor furnizate de ISU Sibiu, pompierii din Sibiu au intervenit de urgență pe A1, la kilometrul 276, pentru a stinge focul.
La fața locului, pompierii au acționat cu două autospeciale de stingere și un echipaj SMURD. Din păcate, autoturismul a ars complet, însă, din fericire, nu s-au înregistrat victime. Intervenția rapidă a salvatorilor a împiedicat extinderea incendiului și a asigurat siguranța celor din jur.