Doliu în lumea medicală din Iași după pierderea asistentei Ștefana Cojocaru
Doliu în lumea medicală din Iași după pierderea asistentei Ștefana Cojocaru
Lumea medicală din Iași este în stare de șoc după decesul prematur al Ștefanei Cojocaru, asistenta-sef de la Unitatea de Primiri Urgente a Spitalului Sf. Spiridon. La vârsta de 47 de ani, aceasta a pierdut lupta cu o boală gravă, provocând durere și tristețe în rândul familiei și colegilor săi.
Conform asingorj.ro, Ștefana Cojocaru a lăsat în urmă o familie îndurerată și colegi profund marcați de dispariția sa. Cu o carieră de 25 de ani în domeniul medical, ea a fost recunoscută ca un profesionist desăvârșit, respectat și apreciat de întreaga echipă medicală.
În afară de dedicarea față de meseria sa, Ștefana era o persoană iubită și apreciată atât de colegi, cât și de pacienții care au beneficiat de îngrijirea ei. Tragedia acestei pierderi a lăsat o amprentă profundă asupra comunității medicale din Iași.