Vernisajul unei expoziții de stampe japoneze la Muzeul Național "Constantin Brancuși"
Muzeul Național "Constantin Brancuși" din Târgu Jiu va găzdui un vernisaj pe 15 martie, la ora 15:00. Expoziția de stampe japoneze, intitulată "Bijin-ga: Figuri feminine în Arta Japoneză", este coordonată de Anamaria Grigor și Anne-Marie Lolea.