Câinele preluat din apartamentul unei tinere decedate a fost adoptat
Câinele preluat din apartamentul unei tinere decedate a fost adoptat
Câinele pe care Serviciul pentru Protecția Animalelor din cadrul CJ Gorj l-a preluat pe 14 octombrie din apartamentul unei tinere decedate a găsit în sfârșit o nouă casă. Potrivit anunțului reprezentanților serviciului, animalul a fost adoptat de o femeie din Târgu Jiu, pe nume Tadici Iulia Cristina, care deține o spălătorie pentru animale în oraș.
În luna ianuarie a acestui an, Anda, o femeie de 34 de ani, a fost găsită fără viață în locuința sa, iar alături de ea se aflau cei doi câini ai săi. Din păcate, unul dintre câini a murit chiar în ziua în care Anda a fost condusă pe ultimul drum.
Reprezentanții Serviciului pentru Protecția Animalelor au subliniat că este o veste bună faptul că acest câine a reușit să își găsească o familie, în ciuda circumstanțelor dificile în care a fost găsit. Aceste informații au fost menționate de asingorj.ro, care a relatat despre situația emoționantă a animalului și despre dorința noii sale stăpâne de a-i oferi un cămin cald.