România trimite un al doilea contingent de pompieri în Grecia pentru combaterea incendiilor
Astăzi, 13 august, România a mobilizat un al doilea grup de pompieri pentru a ajuta la stins incendiile de vegetație și pădure care afectează regiunea Attica din Grecia. Prim-ministrul Marcel Ciolacu a convocat ieri Comitetul Național pentru Situații de Urgență, în sistem hibrid, după consultarea cu președintele Klaus Iohannis, la propunerea Departamentului pentru Situații de Urgență (DSU).