Mama din Gorj acuză personalul de la Urgențele Spitalului Orășenesc Novaci
Mama din Gorj acuză personalul de la Urgențele Spitalului Orășenesc Novaci
O mamă din Gorj a făcut acuzații serioase împotriva personalului de la Urgențele Spitalului Orășenesc Novaci. Gabriela Nitulescu a afirmat că fiica sa nu a primit ajutor medical, deși se simțea foarte rău. “Am fost astăzi cu fata mea la Spitalul Orășenesc Novaci, la urgență, simțindu-se rău, iar personalul de serviciu nu i-a acordat niciun ajutor. Am plecat la medicul de familie, mi-a dat bilet de trimitere și am mers la Târgu Cărbunești, unde acolo mi s-a oferit toată atenția și s-a rezolvat problema,” a declarat Gabriela Nitulescu, conform asingorj.ro.
Potrivit acesteia, problema nu ar fi una izolată, ci s-a repetat în mai multe rânduri. Deocamdată, conducerea spitalului nu a emis o reacție oficială referitor la acuzațiile aduse de mamă. Situația a dus la îngrijorări în rândul comunității, care a început să se întrebe despre calitatea serviciilor medicale oferite în unitățile de urgență locale.
Aceasta a subliniat că este esențial ca pacienții să primească îngrijiri medicale corespunzătoare în momente critice.