Ministrul Educației anunță că toți copiii încep școala în format fizic
Ministrul Educației anunță că toți copiii încep școala în format fizic
Ministrul Educației, Ligia Deca, a declarat că, începând de luni, toți copiii din România vor reveni la cursurile în format fizic. În cadrul unei conferințe de presă, aceasta a subliniat faptul că mai există 19 unități de învățământ care funcționează în trei schimburi. Deca a asigurat părinții și elevii că măsurile necesare pentru o desfășurare sigură a activităților școlare sunt implementate, pregătind astfel terenul pentru un an școlar cât mai normal.