Mircea Geoană a participat la Festivalul Călușeresc "Ilie Martin" în Olt
Mircea Geoană a participat la Festivalul Călușeresc "Ilie Martin" în Olt
Sâmbătă, Mircea Geoană a fost prezent la Festivalul Călușeresc "Ilie Martin" din comuna Colonești, județul Olt. Acesta a fost invitat de către primarul localității, Nicolae Stan, care l-a onorat pe Geoană cu titlul de cetățean de onoare în anul 2002, pe când acesta ocupa funcția de președinte al PSD.
Întâlnirea dintre cei doi a fost călduroasă, iar aceștia nu au ezitat să se îmbrățișeze la revedere. Totuși, prezența lui Geoană nu a fost apreciată de toți cei din Colonești, deoarece mulți cetățeni au preferat să se bucure de spectacolul călușarilor, în loc să asculte discursul acestuia.