Programul de vizită la Spitalul Județean de Urgență Târgu-Jiu, prelungit
Programul de vizită la Spitalul Județean de Urgență Târgu-Jiu, prelungit
Perioada în care programul de vizită al pacienților internați la Spitalul Județean de Urgență din Târgu-Jiu a fost extinsă la 2 ore pe zi. Autoritățile medicale au decis că, în cazul unei creșteri a numărului de infecții cu coronavirus, programul de vizită ar putea fi restricționat și după data de 3 septembrie 2024.
Conform noilor reglementări, pacienții vor putea fi vizitați de luni până duminică, între orele 14:00 și 16:00, cu o limită de 15 minute pentru fiecare vizită. De asemenea, vizitatorii sunt obligați să poarte echipament de protecție, care include mască de protecție, halat și botoși. Acest echipament va fi furnizat de către unitatea medicală.