Complexul Oltenia va trimite acasă 1500 de angajați din 1 aprilie
Adunarea Generală a Acționarilor Complexului Energetic Oltenia a aprobat recent, în cadrul unei ședințe desfășurate săptămâna trecută, decizia directoratului de a suspenda activitatea a aproximativ 1500 de angajați cu contracte de tip „determinați” începând cu data de 1 aprilie 2026. Această măsură a stârnit reacții din partea politicienilor, inclusiv a deputatului USR Radu Miruță.