Apa din Mamaia este sigură pentru înot
Organizația de Management al Destinației Mamaia-Constanța, o colaborare între Primăria municipiului Constanța și diverse patronate din turism, a anunțat sâmbătă că ultimele analize realizate conform standardelor naționale și europene au demonstrat că apa din Mamaia îndeplinește toate criteriile de siguranță și sănătate. Conform informațiilor transmise de Agerpres, situația e favorabilă atât pentru turiști, cât și pentru localnici, asigurându-se astfel o experiență plăcută pe litoral.