CSM Târgu Jiu obține o victorie convingătoare în Liga a 4-a Gorj
CSM Târgu Jiu obține o victorie convingătoare în Liga a 4-a Gorj
CSM Târgu Jiu a obținut sâmbătă, 9 martie, o victorie clară împotriva echipei Minerul Mătăsari, învingând cu 3-0 pe teren propriu. Potrivit asingorj.ro, golurile echipei au fost marcate de Bebeto Lupulet, care a reușit o „dublă” în minutele 10 și 72, și Ionuț Budilică, care a înscris în minutul 84.
Meciul a avut loc în fața a peste 1000 de spectatori, iar echipa lui Mario Gaman a dominat partida, continuându-și parcursul impresionant în campionat și ajungând la 19 victorii consecutive. Fotbaliștii au dedicat acest succes doamnelor și domnișoarelor prezente pe stadion.
CSM Târgu Jiu a început meciul în forță, reușind să controleze jocul din primele minute. Primul gol a venit rapid, în minutul 10, când Bebeto Lupulet a trimis mingea peste portarul advers, după o pasă precisă a lui Fabian Barănescu. După pauză, echipa gazdă a continuat să atace, în timp ce oaspeții au încercat să fragmenteze jocul pentru a limita proporțiile scorului.
În minutul 72, Bebeto Lupulet a marcat din nou, grație unei pase perfecte oferite de căpitanul Adelin Pîrcălabu. Meciul s-a încheiat cu un alt gol marcat de Ionuț Budilică în minutul 84, tot dintr-o pasă excelentă a aceluiași Pîrcălabu, care a bifat astfel al doilea assist al meciului.
Formatia de start a CSM Târgu Jiu a fost: Alexandru Oprița - Fabian Barănescu, Sebastian Popescu, Robert Stancu, Flavius Dumbrăvean - Marian Habet, Albert Cărămidaru, Denis Bucur, Marius Miriță, Adelin Pîrcălabu (cpt.) - Bebeto Lupulet.
Cu această victorie, CSM Târgu Jiu își păstrează parcursul perfect în campionat și își consolidează poziția de lider autoritar în Liga a 4-a Gorj. Suporterii sunt așteptați din nou în număr mare la următorul meci, susținând echipa în drumul său spre promovare.