Fostul șef al LPF vorbește despre generozitatea lui Cristi Borcea
Fostul șef al LPF vorbește despre generozitatea lui Cristi Borcea
Dumitru Dragomir, fostul șef al Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF), a dezvăluit o întâmplare interesantă legată de Cristi Borcea, fostul patron al echipei Dinamo. Conform asingorj.ro, Dragomir a povestit despre cât de generos era Borcea atunci când mergea la restaurant.
Borcea este cunoscut pentru cheltuielile sale extravagante. Dragomir a relatat cum, într-o seară, Borcea a consumat o masă la un restaurant care servea fructe de mare, unde a cheltuit peste 30.000 de euro. De asemenea, el obișnuia să lase un bacșiș considerabil, în jur de 500 de euro, pentru ospătari.
Acestea sunt doar câteva dintre amintirile surprinzătoare pe care Dragomir le-a împărtășit despre Borcea, evidențiind latura sa generosă și dispunerea de a răsplăti servicii bune.