Incendiu de vegetație la Gara Medgidia, după căderea unui stâlp de înaltă tensiune
Incendiu de vegetație la Gara Medgidia, după căderea unui stâlp de înaltă tensiune
Sâmbătă, pompierii au fost chemați să stingă un incendiu de vegetație uscată, provocat de căderea unui stâlp de înaltă tensiune peste un vagon în Gara Medgidia. În urma acestui accident, vagonul a deraiat, generând o situație de urgență.
Echipele de intervenție din cadrul ISU Dobrogea au răspuns imediat solicitării și s-au deplasat la locul incidentului pentru a gestiona situația. Aceștia lucrează pentru a înlătura efectele incendiului și a asigura siguranța zonei afectate.