Locuitorii din Preajba se confruntă cu lipsa apei potabile în timpul caniculei
Locuitorii din Preajba se confruntă cu lipsa apei potabile în timpul caniculei
Pe fondul unei zile toride, cetățenii din Preajba, o localitate parte a municipiului Târgu Jiu, nu au apă la robinete. Această problemă va persista pentru câteva ore, conform unui comunicat transmis presei de Aparegio Gorj.
Reprezentanții Aparegio Gorj S.A. - CED Târgu-Jiu au declarat: "Aparegio Gorj S.A. - CED Târgu-Jiu, anunță întreruperea furnizării apei potabile în data de 11.07.2024, în intervalul orar 12.30-16.00, în localitatea componentă Preajba, str. Elvira Godeanu, din cauza unei avarii la conducta DN 160 provocate de firma care efectuează lucrări la Varianta Ocolitoare a municipului Târgu-Jiu."
Locuitorii din zonă trebuie să se pregătească pentru această întrerupere și să își ia măsuri de precauție, având în vedere temperaturile ridicate.