Ovidiu Popescu, fost jurnalist și director al Centrului Municipal de Cultură, a fost condus pe ultimul drum
Ovidiu Popescu, fost jurnalist și director al Centrului Municipal de Cultură, a fost condus pe ultimul drum
Fostul jurnalist Ovidiu Popescu, care a îndeplinit funcția de director al Centrului Municipal de Cultură "Constantin Brâncuși" din Târgu Jiu, este înmormântat astăzi. Potrivit asingorj.ro, el a fost consilier al președintelui Consiliului Județean Gorj în ultimii ani.
Ceremonia funerară a început din Lelesti, adunând un număr mare de oameni, colegi și prieteni care s-au strâns pentru a-i aduce un ultim omagiu. Circulația rutieră a fost afectată datorită procesiunii, iar echipaje ale poliției sunt prezente pentru a dirija traficul.
Înmormântarea va avea loc în cimitirul Sisești din Târgu Jiu, unde Ovidiu Popescu va fi condus spre veșnicie de toți cei care l-au cunoscut și apreciat.