Poșta Română anunță închiderea tuturor subunităților pe 15 august
Poșta Română anunță închiderea tuturor subunităților pe 15 august
Compania Națională "Poșta Română" informează clienții că, în ziua de joi, 15 august, toate oficiile poștale, atât din mediul rural, cât și din cel urban, vor fi închise. Această măsură respectă prevederile Codului Muncii și stipulările din Contractul Colectiv de Muncă 2024-2025, conform cărora data de 15 august este recunoscută ca zi de sărbătoare legală, în care nu se desfășoară activitate.
Clienții sunt rugați să își planifice corespondența ținând cont de această închidere.