Premierul Marcel Ciolacu anunță redeschiderea circulației pe DN 7
Premierul Marcel Ciolacu anunță redeschiderea circulației pe DN 7
Miercuri, 31 iulie 2024, premierul Marcel Ciolacu a efectuat o vizită oficială pe Valea Oltului pentru a inspecta lucrările de defrișare ce se desfășoară în cadrul proiectului pentru construirea autostrăzii Pitești - Sibiu. Cu această ocazie, el a declarat că circulația pe DN 7 va fi reluată începând de săptămâna viitoare.
Lucrările sunt avansate, având un stadiu de aproape 75%. Premierul a subliniat că termenul limită oficial pentru finalizarea proiectului este 9 august 2024, ceea ce ar putea aduce o îmbunătățire semnificativă a infrastructurii de transport din zonă. Aceasta este o veste bună pentru șoferi și comercianți, care au resimțit impactul restricțiilor de circulație în perioada de execuție a lucrărilor.