Româncă dispărută în Turcia, dată în urmărire internațională
Româncă dispărută în Turcia, dată în urmărire internațională
O româncă din municipiul Câmpulung, dispărută în urmă cu 9 zile în Turcia, a fost dată în urmărire internațională, conform anunțului făcut luni de Inspectoratul de Poliție Județean (IPJ) Argeș. Nicoleta Melania Toma a plecat în Turcia pe 15 august, însoțită de o prietenă, având ca planuri să se relaxeze și să viziteze orașul Istanbul.
Cele două femei s-au cazat în aceeași cameră de hotel și au petrecut câteva zile explorând atracțiile turistice din zonă. Totul a decurs normal până în data de 18 august, când Melania i-a comunicat prietenei sale intenția de a ieși la o plimbare cu taxiul. De atunci, femeia nu a mai fost văzută și nu s-a întors la hotel.
Familia și prietenii îngrijorați cer ajutorul autorităților și al tuturor celor care ar putea oferi informații despre Nicoleta Melania Toma. Inspectoratul de Poliție Județean Argeș continuă cercetările pentru a o găsi pe tânăra dispărută.