Tânăr din Bengesti-Ciocadia, prins conducând agresiv în Novaci
Tânăr din Bengesti-Ciocadia, prins conducând agresiv în Novaci
Pe data de 2 august 2023, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Novaci au intervenit după ce un tânăr în vârstă de 22 de ani, din comuna Bengesti-Ciocadia, a fost observat având un comportament agresiv în trafic. Incidentul a avut loc în noaptea de 1 spre 2 august, când tânărul a condus pe sens opus.
Conform autorităților, conducătorul auto a efectuat derapaje controlate la intersecția dintre DN67C și DN67 Bengesti. În urma acestor manevre periculoase, acesta a pierdut controlul asupra vehiculului și a avariat un indicator rutier. Poliția a demarat o anchetă pentru a clarifica circumstanțele acestui incident și pentru a lua măsurile legale necesare.