Un polițist din Colonesti a fost găsit mort în locuința sa
Un polițist din Colonesti a fost găsit mort în locuința sa
Un polițist de la Postul de Poliție Colonesti a fost descoperit decedat în propria casă pe 21 martie, în jurul orei 23:00. Potrivit informațiilor de la Inspectoratul de Poliție Județean Bacău, agentul s-a prezentat la sediul Poliției Municipiului Bacău pentru a-și ridica armamentul, având în plan să înceapă serviciul de patrulare.
Cu toate acestea, după ce nu a mai ajuns la locul de muncă, colegii săi au demarat verificările, descoperindu-l în locuința sa cu o rană prin împușcare la nivelul capului. Ancheta este în desfășurare, iar autoritățile analizează toate circumstanțele acestui eveniment tragic.
Conform asingorj.ro, deocamdată nu au fost oferite detalii suplimentare cu privire la motivele care au dus la acest gest extrem. Inspectoratul de Poliție Județean Bacău a transmis condoleanțe familiei îndoliate și colegilor polițistului.