Accident tragic pe Bulevardul Timișoara din Sectorul 6
Accident tragic pe Bulevardul Timișoara din Sectorul 6
Un incident nefericit a avut loc sâmbătă noapte pe Bulevardul Timișoara din Sectorul 6 al Capitalei, unde o femeie a pierdut viața după ce a fost lovită de un tramvai. Potrivit informațiilor preliminare, victima aștepta mijlocul de transport în comun în stație. Se pare că, în momentul în care tramvaiul se apropia, femeia s-ar fi dezechilibrat și a căzut pe șine.
Vatmanita tramvaiului, în vârstă de 36 de ani, nu a reușit să evite coliziunea. Aceasta a fost supusă unui test cu etilotestul, rezultatul fiind negativ, ceea ce sugerează că nu consumase alcool înainte de incident. Poliția continuă investigațiile pentru a clarifica împrejurările exacte ale tragediei.