Bărbat amenințat cu moartea în Tântărești
În data de 4 septembrie 2024, polițiștii de la Secția 6 Poliție Rurală Târgu Cărbunești au fost alertați de un bărbat în vârstă de 45 de ani, din localitatea Tântărești, care a depus o plângere prin care susținea că a fost amenințat cu moartea.
Conform informațiilor preliminare, incidentul a avut loc pe 3 septembrie 2024, când bărbatul se afla la domiciliul său. Din primele cercetări efectuate de polițiști, a reieșit că amenințarea a provenit dintr-un conflict spontan cu un alt bărbat, în vârstă de 51 de ani, care locuiește tot în Tântărești. Această situație i-a provocat victimei o stare de teamă și îngrijorare.
Oamenii legii continuă investigațiile pentru clarificarea circumstanțelor acestui incident.