Ceremonia de investire a noii conduceri a Prefecturii Gorj
Ceremonia de investire a noii conduceri a Prefecturii Gorj
Maine, la Palatul Administrativ din Târgu Jiu, va avea loc ceremonia de investire a noii conduceri a Prefecturii Gorj. Potrivit unor surse, Virgil Drăgușin a fost eliberat din funcția de prefect, printr-o hotărâre de Guvern emisă astăzi.
În locul lui Drăgușin, a fost numit subprefectul Șerban Predescu, care a ocupat anterior funcția de șef al RAR Gorj. De asemenea, purtătorul de cuvânt al instituției a fost numit de Guvern subprefect al județului Gorj. Aceste schimbări vin într-un moment important pentru administrarea județului, notează sursa (asingorj.ro).
Ceremonia va aduna oficiali locali și județeni, care vor fi prezenți pentru a marca începutul noului mandat al conducerii. Aceasta va fi o oportunitate pentru noii lideri să prezinte planurile lor pentru dezvoltarea județului Gorj.