Decesul lui Dan Popescu, fost subprefect de Gorj
Decesul lui Dan Popescu, fost subprefect de Gorj
Dan Popescu, fost subprefect al județului Gorj și președinte al PNTCD între anii 1996-2000, a murit după o luptă îndelungată cu o boală gravă. Vestea tristă a fost confirmată de către cei apropiați, care îl regretă profund pe omul dedicat comunității și politicii locale.
"Cu tristețe vă anunț că a decedat prietenul meu Dan Popescu, după o boală necruțătoare. A fost subprefect de Gorj, președinte al PNTCD între anii 1996 - 2000. Dumnezeu să-l odihnească în pace și liniște!" - aceasta este declarația plină de emoție a unui prieten apropiat.
Conform asingorj.ro, Dan Popescu a fost o figură importantă în politica locală, fiind apreciat pentru contribuțiile sale și pentru implicarea sa în comunitate. Moartea sa lasă un gol în rândul celor care l-au cunoscut și au colaborat cu el.