Doi bărbați condamnați, escortați la Penitenciarul Târgu Jiu
Doi bărbați condamnați, escortați la Penitenciarul Târgu Jiu
Polițiștii din Gorj au executat recent două mandate de arestare pentru un bărbat din Roșia de Amaradia și un altul din Vâlcea, conform asingorj.ro. Ambii condamnați au fost escortați la Penitenciarul Târgu Jiu pentru a-și ispăși pedepsele.
În data de 6 martie a.c., specialiștii din cadrul Serviciului de Investigatii Criminale - Biroul Supravegheri Judiciare au pus în aplicare aceste mandate. Primul, un bărbat de 52 de ani din Roșia de Amaradia, a fost condamnat la 1 an și 8 luni de închisoare pentru furt calificat.
Cel de-al doilea bărbat, în vârstă de 30 de ani și originar din județul Vâlcea, a primit o condamnare de 1 an și 3 luni de închisoare. Acesta a fost găsit vinovat de mai multe infracțiuni rutiere, inclusiv conducerea unui vehicul neînmatriculat, utilizarea unui număr fals de înmatriculare și lipsa permisului de conducere.