Femeie din Iași căutată după ce a condus pe trotuar
Femeie din Iași căutată după ce a condus pe trotuar
O femeie din Iași este căutată de poliție după ce a fost surprinsă de trecători în timp ce conducea un bolid de lux pe trotuar. Incidentul a avut loc în apropierea Școlii „Titu Maiorescu”, în cartierul Cantemir, lângă Podu Roș.
Conform obseravatornews.ro, femeia a decis să își lase copilul chiar în fața școlii, urcând cu Mercedesul pe trotuar din cauza parcării altor mașini pe stradă. Aceasta a creat o situație periculoasă, având în vedere că accesul pe acea arteră este restricționat, exceptând riveranii, pe o distanță de 50 de metri față de instituția de învățământ.
Accesul în zona respectivă este interzis pentru a asigura siguranța copiilor. Incidentul a stârnit reacții din partea comunității, care este îngrijorată de comportamentele riscante ale unor șoferi în apropierea instituțiilor de învățământ. Autoritățile sunt acum în căutarea femeii pentru a lua măsuri.