Incendiu de vegetație în comuna Săcelu din județul Gorj
Incendiu de vegetație în comuna Săcelu din județul Gorj
Un incendiu de vegetație a generat panică în satul Săcelu, din județul Gorj. Flăcările intense au izbucnit în această localitate, amenințând rapid să se extindă la mai multe locuințe din apropiere.
În urma incendiului, două anexe gospodărești au fost complet distruse. Pompierii au reacționat rapid la fața locului pentru a evita o adevărată tragedie. Deși incendiul a fost stins inițial de către localnici în cursul dimineții, aproape de prânz, câteva scântei au provocat o reaprindere a vegetației uscate. Autoritățile rămân alertate pentru a preveni noi incidente.