Muncitor vietnamez în stare gravă după ce a fost lovit de fulger pe șantierul autostrăzii Pitești-Sibiu
Muncitor vietnamez în stare gravă după ce a fost lovit de fulger pe șantierul autostrăzii Pitești-Sibiu
Un muncitor vietnamez, în vârstă de 52 de ani, a suferit un incident grav pe șantierul autostrăzii Pitești-Sibiu, în localitatea Merișani, după ce a fost lovit de fulger. La fața locului, echipajul de ambulanță a găsit bărbatul în stop cardiorespirator.
Intervenția rapidă a salvatorilor a fost esențială, aceștia reușind să-i restabilească funcțiile vitale. După ce a fost stabilizat, muncitorul a fost transportat de urgență la spital, unde a fost internat pentru tratament suplimentar. Potrivit informațiilor furnizate de Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Argeș, starea bărbatului este monitorizată de medici.