Sofer din Valcea prins cu viteza excesiva pe autostrada A1
Sofer din Valcea prins cu viteza excesiva pe autostrada A1
Un sofer din judetul Valcea a fost prins conducand cu o viteza impresionanta de peste 200 de kilometri pe ora pe autostrada A1, in judetul Sibiu. Incidentul a avut loc pe data de 2 aprilie, la ora 14.00, atunci cand barbatul circula pe directia Valcea - Sibiu.
Conform informatiilor, exceptand amenda primita pentru viteza excesiva, soferul a fost sanctionat si cu suspendarea permisului de conducere.
Aceste infractiuni de viteza pun in pericol atat soferii, cat si ceilalti participanti la trafic. Autoritatile atrag atentia asupra importanta respectarii limitarilor de viteza pentru siguranta tuturor. Un astfel de comportament pe drumurile publice este inacceptabil, noteaza asingorj.ro.
Pentru a preveni accidentele, politia continua sa monitorizeze traficul si sa aplice sanctiuni severe celor care nu respecta regulile de circulatie.