Sofer prins conducand cu 238 km/h pe Drumul Expres 12, in Olt
Sofer prins conducand cu 238 km/h pe Drumul Expres 12, in Olt
Inspectoratul de Poliție Județean Olt a comunicat, luni, că agenții Serviciului Rutier Olt au identificat un șofer care a fost surprins circulând pe Drumul Expres 12 (DEx12), în apropierea localității Valea Mare, cu viteza de 238 de kilometri pe oră. Aceasta reprezintă o depășire gravă a limitei maxime de viteză, care este de 120 de kilometri pe oră pe acest sector de drum. Autoritățile rămân vigilente și continuă să efectueze controale pentru a asigura siguranța pe drumurile publice.