Tragedia din Vaslui: băiețel de 7 ani a decedat după un accident rutier
Tragedia din Vaslui: băiețel de 7 ani a decedat după un accident rutier
O tragedie imensă a zguduit comunitatea din Vaslui, după ce un băiețel de doar 7 ani, accidentat grav în Moara Domnească, a decedat în urma unui lung șir de tratamente. Conform asingorj.ro, copilul a pierdut lupta pentru viață după o lună de spitalizare.
Accidentul a avut loc în timp ce micuțul se întorcea de la școală cu microbuzul școlar. La coborârea din vehicul, băiatul a încercat să traverseze drumul național DN24 fără a se asigura, moment în care a fost lovit de un autoturism din județul Vrancea. Impactul a fost devastator, iar scenele s-au desfășurat sub privirile îngrijorate ale mamei sale.
Imediat după accident, băiețelul a fost transportat la Spitalul de Copii "Sfanta Maria" din Iași cu elicopterul SMURD, însă, din păcate, organismul său fragil nu a rezistat. Medicii de la Clinica Universitară de Copii "Sfanta Maria" au anunțat vestea tristă despre decesul său, lăsând întreaga comunitate într-o profundă durere.