Un tânăr s-a înecat în localitatea Sibot
Un tânăr s-a înecat în localitatea Sibot
Un incident tragic a avut loc joi în localitatea Sibot, unde un tânăr a murit înecat după ce a rămas prins în malul unei bălți. Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Alba a confirmat că echipajul de la Secția de pompieri Sebeș a intervenit rapid pentru salvarea victimei.
La fața locului au fost trimisi și scafandri, dar din păcate, eforturile lor nu au fost suficiente pentru a-l salva pe tânăr. Autoritățile continuă să investigheze circumstanțele în care s-a produs acest accident.