Bărbat prins în timp ce conducea un tractor nematriculat
Bărbat prins în timp ce conducea un tractor nematriculat
La data de 5 aprilie 2025, polițiștii de la Secția 3 Poliție Rurală Motru au intervenit rapid și au prins în flagrant un bărbat de 25 de ani, din comuna Slivilesti. Incidentul a avut loc pe drumul DJ 673, care leagă Slivilesti de Tehomir.
Conform asingorj.ro, bărbatul conducea un tractor care nu era înmatriculat și, în plus, nu deținea permis de conducere. Acțiunea autorităților a avut ca scop combaterea infracțiunilor rutiere în zonele rurale.
Această întâmplare subliniază necesitatea respectării legilor de circulație și a importanței de a avea documentele necesare pentru a conduce un vehicul. Poliția continuă să monitorizeze și să controleze traficul din zonele rurale pentru a asigura siguranța tuturor participanților la trafic.