Caz tragic în Ploiești: un bărbat de 76 de ani moare în timp ce susține examenul pentru permisul de conducere
Caz tragic în Ploiești: un bărbat de 76 de ani moare în timp ce susține examenul pentru permisul de conducere
Miercuri dimineață, pe 2 aprilie 2025, Ploieștiul a fost scena unui incident dramatic. Un bărbat în vârstă de 76 de ani a decedat în sala de examen în care încerca să obțină permisul de conducere, conform informațiilor de la Observatorul Prahovean. Aceasta era o încercare de a redobândi dreptul de a conduce, având carnetul de conducere anulat.
Martorii de la fața locului au povestit că bărbatul a început să se simtă rău brusc. Personalul sălii a acționat rapid, solicitând o ambulanță. Medicii s-au prezentat de urgență, dar, din păcate, nu au reușit să-l salveze pe ploiestean. În cele din urmă, au fost nevoiți să declare decesul.
Deocamdată, se estimează că bărbatul a suferit un infarct, dar o evaluare oficială va urma, iar medicii legiști vor confirma cauza exactă a decesului în urma necropsiei. Moartea bruscă a acestuia a lăsat o impresie profundă asupra celor prezenți la examen.